Obróbka blach w nowym CAD CAM RADAN 2023.1

underline

RADAN CAD CAM 2023.1 to jeden z wiodących systemów do obróbki blach, dzięki swoim złożonym funkcjom jest w stanie obsłużyć wiele maszyn CNC.

RADAN CAD CAM 2023.1 to jeden z wiodących systemów do obróbki blach, dzięki swoim złożonym funkcjom jest w stanie obsłużyć wiele maszyn CNC. Poznaj kilka ciekawych nowych funkcji w systemie CAD CAM RADAN 2023.1


Spis zmian w RADAN CAD CAM obróbka blach 2023.1:

Zmiany w projektach Nestingu

W przypadku złożonych projektów nestingu ukończenie wszystkich prac może być czasochłonne.

W RADAN 2023.1 do obróbki blach użytkownik może użyć opcji Zakończ projekty nestingu, aby automatycznie sfinalizować wszystkie nestingi w projekcie.

obróbka blach w radan 2023.1 1

Mniej czasu poświęcisz na wprowadzanie danych i nikniesz kosztownych i czasochłonnych błędów. Ponadto w prosty sposób przygotujesz nestingi dla wielu obrabiarek CNC.

Odpad

W przypadku złożonych programów sprawdzenie ich pod kątem błędów może być trudne i czasochłonne. RADAN do obróbki blach oferuje funkcję sprawdzającą obecność odpadów, ale należy ją uruchomić ręcznie. Wykrywanie odpadów może być uwzględnione w opcjach automatyzacji i może być obowiązkowe przy tworzeniu programów NC.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mniej czasu spędzisz na ręcznym sprawdzaniu programów.

obróbka blach w radan 2023.1 2

Znakowanie części

Znakowanie części może zawierać dowolną kombinację informacji o części (lub nestingu), a ręczne ustawienie zawartości znaku części jest czasochłonne i podatne na błędy.

Treść znakowania części można ustawić w edytorze konfiguracji maszyny i jest ona specyficzna dla maszyny. Pozwala kontrolować charakterystykę znaku i pozwala na użycie szablonu dla treści. Oznacza to, że samo pmdatum można pozostawić puste. Można używać atrybutów części oraz atrybutów nestingu. Kody QR i kody DataMatrix można teraz skonfigurować tak, aby były bardzo małe.

Znak części można pozostawić pusty i skonfigurować w sposób ogólny, oszczędzając czas użytkownika i zapobiegając błędom. Czas spędzony na maszynie można skrócić do około 4,5 sekundy na oznaczenie nazwy części za pomocą kodów QR.


Znakowanie tekstu

Aby wytrawić tekst na maszynie profilującej, tekst musi mieć odpowiedni kolor i być rozbity.

Oznacza to, że tekst nie może być dynamiczny i jest uciążliwy w dodawaniu. Ponadto elementy tekstowe mogą zawierać tylko atrybuty rysunku, a nie atrybuty symboli.

Tekst można teraz wytrawić bez jego eksplozji, pod warunkiem, że zostanie umieszczony w odpowiednim kolorze wytrawiania. Funkcje tekstowe mogą teraz odnosić się także do atrybutów symboli. Ułatwia to dodawanie tekstu dynamicznego. Obsługiwane są wszystkie właściwości tekstu, w tym czcionki wieloliniowe, czcionki True Type, dymki i znaki specjalne. Oznaczenie części można wydrukować w postaci czytelnego tekstu.

Tekst dynamiczny możesz umieścić na części lub nestingu i wytrawić bez dalszej interakcji użytkownika, oszczędzając czas. Aby uniknąć konieczności stosowania skanerów, można użyć tekstu czytelnego dla człowieka.

Wspólne cięcie

Maszyny z laserem światłowodowym wykorzystują bardzo wysokie ciśnienie gazu, które może spowodować poluzowanie się elementów i stworzyć zagrożenie. Obecnie przy zastosowaniu zwykłego rozkroju trudno jest automatycznie oznaczyć potencjalnie niebezpieczne odpady. Ponadto nesting przy użyciu zwykłego cięcia nie zawsze daje optymalny rezultat.

Małe elementy są teraz automatycznie oznaczane. Ponadto Radnest Ultimate jest teraz używany do tworzenia nestingów z „prawdziwym” nieograniczonym wspólnym cięciem.

Wspólne cięcie nie wymaga dodatkowej pracy użytkownika bo jest teraz bezpieczniejsze niż kiedykolwiek, a Nester zapewnia lepsze wykorzystanie materiału przy zastosowaniu nieograniczonego wspólnego cięcia.

Radm-ax / Radtube

Rury można kupić o różnych długościach, a utrzymanie odpowiedniego poziomu magazynowych może być trudne. Ponadto zapasy rur można jednoznacznie zidentyfikować w systemie do zarządzania magazynem, a także śledzić na bieżąco.

obróbka blach w radan 2023.1 radtube

Radtube może teraz zarządzać różnymi długościami elementów podczas nestingu i śledzić identyfikatory magazynowe. Informacje można wprowadzić ręcznie lub zaimportować za pomocą plików CSV i są one śledzone aż do raportów i – w przypadku niektórych maszyn – kodu NC.


Identyfikatory i stany magazynowe są teraz prawidłowo śledzone, a Nester będzie uwzględniał aktualne poziomy magazynowe bez interakcji z użytkownikiem. Operatorowi przekazywane są prawidłowe informacje, dzięki czemu popełnianych jest mniej błędów.

Maszyny Mazak umożliwiają przesłanie identyfikatora magazynowego do systemu planowania za pomocą kodu NC.

Radbend

Małe narzędzia mają mniejszą swobodę mocowania i mogą być niestabilne. Używanie tych małych narzędzi poza zestawem narzędzi nie jest pożądane.

obróbka blach w radan 2023.1 radbend

Mniejsze segmenty narzędzi można teraz automatycznie umieszczać z dala od zewnętrznej części zestawu narzędzi. Dodatkowo można oznaczyć dowolny segment narzędzia tak, aby nigdy nie znajdował się na krańcach zestawu narzędzi.


Stabilność narzędzia bez dodatkowej pracy programisty przy przygotowywaniu programów.

Radquote

Przygotowanie wyceny dużej liczby części może być pracochłonne i podatne na błędy. Radquote umożliwia teraz import listy części za pomocą pliku CSV. Mniej czasu spędzonego na ręcznym wprowadzaniu szczegółów części i mniej miejsca na błędy.

DESIGNER

W przypadku złożeń utworzenie zestawienia materiałów zawierających zakupione i wyprodukowane części może być czasochłonne i podatne na błędy. Ponadto w zestawieniu materiałów wymagane jest więcej szczegółów w celu wsparcia zakupu lub produkcji części.

obróbka blach w radan 2023.1 designer

W DESIGNER 2023.1 użytkownik może poprosić system o automatyczne ustawienie specyfikacji kształtu 1D na rozpoznanych przekrojach oraz ręcznie ustawić specyfikację kształtu na pozostałych przekrojach.


Pakiet produkcyjny zawiera teraz informacje o wymiarach wyprodukowanych części.

Mniej czasu spędzonego na wprowadzaniu danych i unikaniu kosztownych i czasochłonnych błędów. DESIGNER może teraz utworzyć prostą listę cięć dla określonych kształtów części.

Modelowanie elementów blaszanych

DESIGNER jest dobrym narzędziem do tworzenia rysunków 2D, ale nie obsługuje zbyt dobrze informacji dotyczących konstrukcji blaszanych.

Obecnie możliwe jest dodawanie kluczowych informacji, takich jak materiał produkcyjny, do rysunku 2D, w tym szczegółów gięcia. Nowa opcja umożliwia ukrycie stref zagięć.

Więcej informacji, które można przekazać np. operatorowi maszyny.

RADAN CAD CAM 2023.1 to jeden z wiodących systemów do obróbki blach, dzięki swoim złożonym funkcjom jest w stanie obsłużyć wiele maszyn CNC. Poznaj kilka ciekawych nowych funkcji w systemie CAD CAM RADAN 2023.1