Obróbka blach na wiele sposobów za pomocą RADAN.

RADAN Oferuje unikalne połączenie aplikacji do wykrawania, profilowania, gięcia, projektowania i zarządzania produkcją tak, aby obróbka blach była zawsze efektywna.

RADAN jest uznawany za jedno z wiodących na świecie rozwiązań programowych CAD CAM dla przemysłu obróbki blach. Dlatego Tindle Construction, Inc. wykorzystuje nesting i MRP RADAN, aby mieć pewność, że obróbka blach będzie niezawodna i wydajna. Ciągłe doskonalenie zawsze było celem firmy Tindle Construction, Inc. lub TCI. Doświadczenie w branży i wdrażanie technologii zwiększających wydajność pomaga firmie tworzyć wysokiej jakości produkty od 1994 roku.

TCI, z siedzibą w Fredonii, w stanie Kansas, jest rodzinną, wielooddziałową firmą, która trzyma się najwyższych standardów jakości i niezawodności. Jest dzięki temu głównym producentem wyrobów metalowych i specjalistycznych usług przemysłowych w całym kraju. TCI zatrudnia 74 pracowników i posiada dwa oddziały, Usługi Przemysłowe i Fabrykacja. Pracują oddzielnie i w połączeniu, aby produkować doskonałe produkty dla różnych klientów. Firma oferuje również usługi projektowania i planowania dla projektów, które produkuje.

Zdolność RADAN do pracy z naszym MRP jest bardzo ważna dla śledzenia wielu rzeczy, które musimy śledzić na co dzień.
Jesse McGinnis – Kierownik Inżynierii, Tindle Construction, Inc.

obróbka blach radan

Obróbka blach na wiele sposobów

„Spawy z certyfikatem AWS i stemplem R, niestandardowa inżynieria części architektonicznych, niestandardowe, wysokiej klasy wykończenia produktów z miedzi, mosiądzu, stali nierdzewnej i węgla to niektóre z rzeczy, które oddzielają nas od konkurencji.” – mówi kierownik inżynierii Jesse McGinnis, który pracuje w TCI od 15 lat. Ozdobne i architektoniczne artykuły metalowe, oznakowania i dzieła sztuki, a także obróbka blach w produktach, takie jak panele ścienne, listwy narożne i wkłady sufitowe również zalicza się do zróżnicowanego zakresu możliwości produkcyjnych TCI . Części z blachy, spawy, stal konstrukcyjna, zbiorniki ciśnieniowe i unikalne wykończenia metalowe to typowe projekty, które trafiają na półkę sklepową. Aluminium, stal węglowa, stal nierdzewna, mosiądz i miedź to najczęściej stosowane materiały w TCI.

„Mamy wiele różnych maszyn i wiele różnych możliwości, a łączenie ich jest jak gra w szachy” – mówi McGinnis.”

Interesujące jest zobaczyć, co możemy wymyślić, aby wykonać pracę i to jest zdecydowanie wyzwanie, które lubię”. TCI wykorzystuje laser, strumień wody, prasę krawędziową, giętarkę trzpieniową, tokarkę CNC, frezarkę CNC oraz ręczne tokarki i frezarki. McGinnis ocenia wydajność kombinacji maszyn i dopasowuje je do każdego unikalnego zadania.

Więcej o modułach RADAN:


TCI zatrudniło McGinnisa specjalnie dla strony fabrykacyjnej biznesu. Miał za zadanie ręcznie zaprogramować nowy laser, zakupiony we wrześniu 2015 roku. TCI ostatecznie zainwestowała w rozwiązanie do programowania CNC dla lasera. Z czasem jednak system ten okazał się ograniczony pod względem wydajności i elastyczności. Po zbadaniu wszystkich opcji wdrożenia nowego rozwiązania do obróbki blach, TCI dokonało przejścia na RADAN w 2015 roku. „Czułem, że RADAN lepiej do nas pasował” – mówi McGinnis, który używa RADAN również do programowania strumienia wody TCI. „Dostawcy naszego poprzedniego rozwiązania mieli zamiar dać nam aktualizację i łatkę do nowego lasera. Jednak kiedy zobaczyłem jak szybko RADAN radzi sobie z nestingiem, stało się oczywiste, że musimy dokonać przejścia na nowe rozwiązanie”.

obróbka blach maszyna

Automatycznie generowany nesting

Przed wdrożeniem RADAN, personel w TCI rozpoczynał proces nestingu, a następnie zajmował się innymi zadaniami, ponieważ proces ten zazwyczaj trwał godzinami. „RADAN może stworzyć nesting na cały dzień w ciągu kilku minut” – mówi McGinnis.” Jest to dla nas ogromna różnica w samych roboczogodzinach. Mamy pracownika, który programuje tylko przez pół dnia, a resztę dnia spędza pracując nad projektami inżynieryjnymi. Ze względu na to, co jesteśmy w stanie zrobić z RADAN, nie jest już konieczne, aby osoba generująca nesting pracowała w pełnym wymiarze czasu.”

W przeciwieństwie do wielu innych rozwiązań dla blach, RADAN umożliwia również edycję swojego automatycznie generowanego nestingu. Zapewniając, że kontrola programowania pozostaje w rękach użytkownika. „Możliwość edycji nestingu była czymś, czego nasze stare oprogramowanie nie mogło nam dać. W RADAN możemy to zrobić – edytować, wprowadzać zmiany.” – mówi McGinnis.

Dla TCI zdolność RADAN do pracy z rozwiązaniem Manufacturing Requirement Planning (MRP) jest tak samo istotna dla wydajności, jak funkcje nestingu tego rozwiązania. RADAN MRP Essentials to narzędzie integrujące MRP, które umożliwia automatyczne generowanie projektów nestingu z pliku harmonogramu produkcji. Podczas gdy kilka systemów MRP zapewnia możliwość wygenerowania raportu z pliku harmonogramu – zawierającego informacje o produkcji, takie jak numery części, ilości i grubość materiału – RADAN MRP Essentials może odczytać pliki harmonogramu i skonstruować nesting automatycznie. Nesting może być również automatycznie sortowany według typu materiału, grubości i wyznaczonej maszyny CNC.

„Zdolność RADAN do pracy z naszym MRP jest bardzo ważna dla nas.” – mówi McGinnis, który zauważa, że TCI miało system ERP uruchomiony przed wdrożeniem RADAN. System ten śledzi zakupy, odbiór i wysyłkę w TCI, a także zarządza czasem i harmonogramem pracy.

nesting radan

Optymalizacja pracy z RADAN

Po tym, jak potencjalny klient poprosi o wycenę, kosztorysant TCI współpracuje z personelem inżynierskim, aby przedstawić „wartość orientacyjną”. Odzwierciedla ona roboczogodziny, materiały i inne szczegóły pracy. Jeśli zlecenie zostanie zaakceptowane, inżynier korzysta z oprogramowania CAD (Computer-Aided-Design), aby stworzyć model.” Po zaprojektowaniu sposobu wykonania, zadania są wprowadzone do systemu ERP, a my otrzymujemy listę elementów do wykonania.” – mówi McGinnis. „Jesteśmy bardzo wydajni: ERP śledzi każdy element, skąd został zakupiony. Każdy element ma także dołączony aktualny rysunek. Gdy wszystko to jest gotowe, pobierany jest harmonogram i weryfikowane są zamówienia.”

Po weryfikacji zakupów, tworzone jest oddzielne zadanie dla każdej części, która ma być wyprodukowana, jak również dla każdego zespołu. Po posortowaniu materiałów, operator RADAN firmy TCI otrzymuje podsumowanie. „MRP Essentials – zawiera formacje o zadaniu, ilość rewizji, datę i wszelkie inne ważne szczegóły. Z tego miejsca RADAN generuje dwie listy. Jedną dla części, które są gotowe do cięcia i jedną dla zadań, które mają brakujące informacje. W ten sposób unikamy cięcia rzeczy, których nie powinniśmy”.

Kolejnym krokiem są programy, pisane na podstawie części z „zatwierdzonej” listy. Następnie te programy trafiają do hali produkcyjnej z numerami zadań. Zadania z niekompletnymi informacjami edytujemy i przepuszczamy przez system ponownie, aż do momentu, gdy nie będą zawierały błędów.

projekt nesting

Posumowanie

„Nie bylibyśmy tak wydajni jak jesteśmy teraz dzięki nestingowi dostępnemu w RADAN i zdolności systemu do robienia tego, czego potrzebujemy” – mówi McGinnis.

RADAN zaoferował unikalne połączenie aplikacji do wykrawania, profilowania, gięcia, projektowania i zarządzania produkcją tak, aby obróbka blach była zawsze efektywna.

RADAN Zapewnił również kompleksową pomoc przy wdrażaniu MRP essentials, aby dopasować się do naszych potrzeb pracujących z naszym ERP.

„Współpracowaliśmy z obsługą klienta, aby stworzyć niestandardowe raporty w celu przekazania informacji o zadaniu operatorowi lasera oraz śledzenia poziomów rewizji w naszej bibliotece RADAN. Obecnie jesteśmy w stanie śledzić certyfikaty materiałowe dla każdej części i mieszać różne części klientów w jednym programie w oparciu o typ materiału.” Mając na celu w TCI ciągłą poprawę wydajności i innowacyjności, RADAN okazał się istotną częścią codziennej produkcji w TCI.

O firmie:

Nazwa: Tindle Construction, Inc, lub TCI

Strona internetowa: tcifabrication.com

Biznes: producent wyrobów metalowych i wyspecjalizowana firma usług przemysłowych.

Kluczowe korzyści:

  • Znacznie szybsze nestingi, co przyczynia się do optymalizacji pracy,
  • Możliwość edycji automatycznie generowanego nestingu,
  • MRP Essentials umożliwia automatyczne generowanie projektów nestingu z pliku harmonogramu produkcji w celu zwiększenia ogólnej wydajności.