RADAN 2022.1 – Ulepszenia w Nestingu, DESIGNER oraz Radtube.

RADAN to system dedykowany do obróbki elementów z blach, w najnowszym wydaniu producent skupił się przede wszystkim na poprawie takich obszarów funkcjonowania systemu jak:

 • 3D file import,
 • Radm-ax / Radtube,
 • Radbend,
 • DESIGNER.

Import plików 3D

Zmiany w projektach nestingu

Podczas korzystania z środowiska do projektowania, do wersji 2022.0 oprogramowania RADAN aktywne były wszystkie elementy umieszczone w obszarze roboczym, przy bardzo dużej ilości elementów powodowało to problemy.

radan aktywny projekt nestingu

W najnowszej wersji dostepna jest opcja “Current nest” dzięki, której spośród wszystkich zawartych części w naszym projekcie, wyświetlane będą tylko te, które umieszszczone są w aktualnie otwartym nestingu.

Daje to dużo większą kontrolę oraz widoczność przy pracy nad projektem.

Import plików

Wprowadzono także nowe sposoby importowania plików do Nestingu m.in. z środowiska DESIGNER, pliki RADAN .sym oraz pliki .CSV.

Pliki CSV mogą posiadać następujące pola:  

 • Pełną ścieżkę do konwertowanego pliku,      
 • Wymagana ilość,
 • Materiał,
 • Grubość,
 •  Jednostkę grubości,
 • Strategię,
 • Dodatkowa ilość.

import plików 3d w radanie

Lista części w Nestingu

lista części w Nestingu dysponuje dodatkową funkcjonalnością. Spis części zawiera aktualny status dla każdego detalu. Oprócz liczby części nałożonych w aktualnym Nestingu jak i na wszystkich arkuszach, nowa opcja pozwala skontrolować ile detali, zostało już wyciętych.

Zapewnia to lepsze planowanie kolejnych Nestingów przy bardziej złożonych projektach.

nesting w radanie

Raportowanie

Identyfikacja części została ulepszona poprzez funkcję pozwalającą na dodawanie etykiet do standardowego raportu. Etykiety można dowolnie definiować i mogą zawierać informacje specyficzne dla zamówienia, w celu usprawnienia przepływu materiałów.

Automatyczny nesting

Automatyczny Nesting umożliwia teraz kategoryzację części pod kątem „wstępnie wyciętych” półfabrykatów i „pojedynczych części”, dzięki czemu logistyczny przepływ elementów jest dodatkowo optymalizowany bez uszczerbku dla automatyzacji.

Radm-ax / Radtube

Obróbka

Dodano nową strategię dla wykrawarek, ułatwiającą dokonywanie drobnych korekt w aplikacji, ponadto funkcja zawiera opcje bezpieczeństwa, aby użytkownicy mieli obraz potencjalnie niebezpiecznych sytuacji i mogli w porę zareagować oraz wprowadzić zmiany.

strategia obróbkowa dla wykrawarek

Nesting

Udoskonalenia w Nestingu pozwalają na większą manipulacje orientacją części w celu poprawy wykorzystania materiału. Ponadto dodatkowa funkcjonalność do zarządzania złożeniami usprawnia śledzenie części w procesie produkcyjnym.

radtube strategia w radanie

Radbend

Zwiększenie ilości funkcji pozwala z powodzeniem korzystać z Radbend w sposób automatyczny, skracając czas potrzebny użytkownikowi na programowanie.

DESIGNER

Rozginanie

DESIGNER automatycznie ostrzega użytkowników o kołnierzach, które są zbyt krótkie – wszelkie części z błędami można łatwo wyodrębnić do kontroli, co znacznie skraca czas spędzany przez użytkownika.

Czopy i wpusty

Aby ułatwić montaż konstrukcji rurowych, można zastosować wpusty. Eliminuje to kosztowne błędy i znacznie zwiększa szybkość montażu.


Lista tutoriali

1. RADAN – Ulepszenia w automatycznym Nestingu.


2. RADAN – DESIGNER znakowanie elementów.


3. RADAN – DESIGNER dodawanie kołnierza.


4. RADAN – DESIGNER dodawanie wpustów.


5. RADAN – Import projektów Nestingu.


6. RADAN – Radtube cięcie stali konstrukcyjnej.


7. RADAN – Generowanie raportów.