W walce z COVID-19, miesięczny plan pracy zrealizowali w kilka dni.

RADAN pomaga HV Wooding w prototypowaniu i produkcji niezbędnych części do respiratorów.


Firma produkująca płyty grzejne do medycznych respiratorów, podczas utrzymującego się  kryzysu Koronawirusa, podwoiła swoje roczne zamówienia w wysokości około 160 000.

HV Wooding Ltd produkuje płyty grzejne do komór zraszania respiratorów od 2004 roku. Podczas wybuchu  pandemii  COVID-19 ich klient, firma Intersurgical, znacznie zwiększył swoje zamówienia.

„Oznaczało to, że mogliśmy umieścić w programie wiele części i wykonać nesting  w najbardziej opłacalny i wydajny sposób”.

Paul Allen, dyrektor sprzedaży

Jednocześnie poproszono ich o prototyp trzech komponentów respiratora dla konsorcjum Ventilator Challenge UK. Dyrektor sprzedaży HV Wooding, Paul Allen, powiedział nam, że mimo iż podstawą ich działalności jest sektor energetyczny dla branży energii odnawialnej, czyli komponenty do wytwarzania, konwersji i dystrybucji energii oraz rozdzielnice elektryczne – od 30 lat produkują również elementy dla sektora medycznego.

prototyp blacha

Kiedy więc poproszono ich o współpracę w ramach konsorcjum UK, ich specjalistyczna wiedza w zakresie cięcia laserowego CNC oraz RADAN, oprogramowania do wytwarzania komponentów blaszanych, oznaczała, że ​​byli gotowi dołączyć do bitwy, mającej na celu ratowanie życia.

Konsorcjum znaczących brytyjskich przedsiębiorstw przemysłowych, technicznych i inżynieryjnych z branży lotniczej, motoryzacyjnej i medycznej połączyło siły, aby stworzyć prototyp i wyprodukować dwa uzgodnione projekty bardzo potrzebnych respiratorów, w oparciu o posiadane technologie.

Klient firmy Wooding, Williams Advanced Engineering, pracował nad prototypem respiratora i potrzebował trzech aluminiowych komponentów do podwozia i płyty przedniej respiratora ParaPAC 300. „Stworzyliśmy i wyprodukowaliśmy pięć przez weekend” – mówi Paul Allen. „Zostały bardzo dobrze przyjęte, więc przeszliśmy do następnego etapu, który polegał na dopracowaniu elementów tak, aby spełniały wymagania w 100 % i były gotowe do pełnej produkcji.”

Rolls Royce zarządzał łańcuchem dostaw dodatkowych respiratorów ParaPAC 300. Aby zwiększyć produkcję respiratorów, które są produktem Smiths Group Medical Division, z setek do tysięcy miesięcznie, montował je na specjalnie dedykowanej podwójnej linii produkcyjnej w fabryce Smiths w Luton. W celu zapewnienia szybkiej reakcji na kryzys, nad produkcją istotnych komponentów pracowało kilka firm, co było możliwe dzięki rozszerzeniu możliwości łańcucha dostaw Smiths, za pośrednictwem konsorcjum.

„RADAN umożliwił skondensowanie wszystkich niezbędnych prac, które normalnie zajęłyby co najmniej miesiąc, do zaledwie kilku dni. Z powodzeniem wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy 2000 zestawów każdego z trzech komponentów w bardzo krótkim czasie. ”

Części musiały najpierw zostać wycięte laserowo i uformowane, a następnie były razem z wkładami wysyłane na linię montażową w Luton. RADAN odegrał ważną rolę w sprostaniu temu wyzwaniu. „Korzystaliśmy z technologii lasera światłowodowego Trumpf, RADAN używamy również do pomocy w procesie wyceny, a także do produkcji części z rysunków DXF ułatwiających programowanie, nesting i cięcie. Oznaczało to, że mogliśmy umieścić w programie wiele części i wykonać nesting wszystkich w najbardziej opłacalny i wydajny sposób”.

laser światłowodowy trumpf

HV Wooding utrzymał otwartą fabrykę i działał przez cały okres izolacji, jednak jak twierdzi Paul Allen, wprowadzono szereg procedur w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, w tym rygorystyczny dystans społeczny i codzienne testy temperatury. „Dużo wysiłku włożono w zapewnienie naszym pracownikom hali produkcyjnej odpowiedniego sprzętu i przestrzeni, podczas gdy wielu pracowników biurowych nadal pracuje zdalnie”.


Firma: HV Wooding Ltd / Inżynier podwykonawca
Strona int.: www.hvwooding.co.uk

Kluczowe korzyści

  • Prototypy części respiratora wyprodukowane przez weekend
  • Nesting wielu części w najbardziej opłacalny i wydajny sposób
  • Prace przygotowawcze do pełnej produkcji zakończone w ciągu kilku dni
  • 2000 zestawów istotnych elementów respiratora wyprodukowanych i dostarczonych w krótkim czasie