Poznaj 5 najlepszych usprawnień w RADAN 2018 R2.

Wersja 2018 R2 oprogramowania RADAN wnosi usprawnienia w zakresie nowych funkcjonalności odnoszących się m. in. do procesów gięcia, nestingu, oraz procesów logistycznych. Poniżej przedstawiamy 5 usprawnień systemu, które nasi specjaliści uznali za najciekawsze:


1. Ręczny Nesting – Siatka

Nowa funkcjonalność pozwala użytkownikowi na umieszczenie części na arkuszu za pomocą siatki. Po wpisaniu ilości części w rzędach i kolumnach oraz zdefiniowaniu odstępów umieszczamy siatkę części za pomocą standardowych narzędzi do lokalizacji.

2. Menu Opcji Automatycznych

Przycisk „Automatycznie” wykonuje akcje określone w oknie opcji automatycznych. Zawiera wszystkie następujące kroki tworząc program gięcia, kod-NC lub Rozwinięcie.

Menu Opcji Automatycznych

3. Gięcie Serii Części (Batch)

Ta funkcjonalność pozwala użytkownikowi przetwarzać części w trybie automatycznym RadPro. Radpro przechowa pliki .c4cx, dla każdej z części z uwzględnieniem dla jakiej prasy część była przypisana, oraz plik symbolu dla preferowanej maszyny. Każda część, która wymaga dalszej manualnej obróbki w procesie gięcia będzie miała swój plik .c4cx, z którym można pracować po skończonym procesie serii części.

Gięcie Serii Części (Batch)

4. Wsparcie dla Części Zakupowych


Wsparcie dla Części Zakupowych

Nowa wersja RADAN daje możliwość określenia elementów zakupowych, które są zawarte w złożeniu, oraz zawarcia ich kosztu w wycenie. Aby określić część jako zakupową, należy wybrać przycisk Część Zakupowa.

Części zakupowe nie mogą mieć pod złożeń ani kroków obróbczych, są one po prostu elementami, które kupujemy od dostawcy. Przykładowy obrazek u góry pokazuje kołek, jednak częścią zakupową może być cokolwiek co można kupić np. siłowniki hydrauliczne, serwomotory itd.

Gdy część zostanie określona jako zakupowa, możesz wprowadzić koszt w zakładce Koszty, która została uproszczona ponieważ opcje materiału już nie są istotne.

koszty

5. Opcje Kosztu Materiału

Zakładka Część -> Koszt została zmieniona zapewniając więcej kontroli nad sposobem wyliczania kosztu materiału.

Dostępne są trzy opcje kalkulacji materiału:

– Tylko Część to wartość materiału, który dostarczasz swojemu klientowi,

– Część zawierająca otwory obliczy wartość materiału w granicach części,

– Arkusz/Części oblicza wartość całego arkusza podzieloną przez ilość części ułożonych na arkuszu.

Opcja umożliwia użytkownikowi wybór rozmiaru arkusza, a dodatkowe okno ze szczegółami pozwala podjąć decyzję o wyborze arkusza. Koszt jest wyliczany na bieżąco z informacji o Materiałach. Zmiany w deklarowanym koszcie arkusza automatycznie aktualizują wynik na części.


wybór rozmiaru arkusza