Raportowanie zleceń na produkcję w RADAN.

W systemie RADAN, poza wieloma funkcjami pozwalającymi w efektywny i szybki sposób przygotować technologię cięcia, wykrawania bądź gięcia, posiadamy również opcję umożliwiającą przedstawienie wykonanej pracy w formie raportów.


Podsumowania te są niezbędne ze względu na zobrazowanie wykonanej pracy, ale również wymagane są jako dokumenty podglądowe dla operatorów maszyn. Operator na maszynie poza kodem NC i informacjami jakie formatki przygotować nie otrzymuje nic więcej, dlatego RADAN daje możliwość wygenerowania również raportów dla operatora.

Okno raportu projektu nakładania

Raporty jakie można generować to:

  • Podsumowanie części
  • Podsumowanie materiałowe
  • Podsumowanie nakładania
  • Przegląd części
  • Przegląd nakładania

Powyższe raporty są raportami najobszerniejszymi i zawierają najwięcej informacji odnośnie wykonanej pracy. Zdarza się czasami, że operatorowi wystarczy nieco mniejsza ilość informacji, w związku z czym RADAN posiada również nieco mniej obszerny raport, który zawiera najpotrzebniejsze informacje technologiczne, rysunek nakładania i podgląd na części.

Okno raportu Radan

Innym i najprostszym rozwiązaniem jest wydrukowanie raportu z aktualnie istniejącego wyniku nakładania. Jest to raport zawierający niezbędne minimum dla operatora i pozwalające na szybkie przygotowanie produkcji.

Raport z istniejącego wyniku nakładania

Na widoku tego raportu widoczny jest nesting, dane materiałowe i liczba detali na danym arkuszu oraz użyte narzędzia.

Raportowanie albo dokumentowanie wykonanej pracy i przedstawienie jej operatorowi, jest dość istotnym elementem dzisiejszej pracy, dlatego RADAN wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i potrzebom z wieloma rozwiązaniami. Najbardziej rozbudowana opcja raportów, to możliwość przeglądania plików z projektów w przeglądarce plików RADAN. System RADAN podsiada taką przeglądarkę i umożliwia poza przeglądaniem, również pobieranie plików NC. Jedynym wymogiem jest posiadanie sieci komputerowej wewnętrznej i komputer PC przy maszynie, bądź sterownik maszyny z systemem Windows.