RADAN i pliki 3D z systemów CAD.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i rozwojowi struktury projektowej opartej na plikach 3D, RADAN udostępnił swoim użytkownikom opcje, umożliwiającą bezpośrednią pracę na plikach i złożeniach 3D.


Standardowym rozwiązaniem w programach do projektowania technologii cięcia i wykrawania, stało się że obrabiane są pliki płaskie (dxf, dwg).

Radan tryb modelowania

Praca na tego typu plikach sprawia, że w drodze przygotowania plików do cięcia bądź wykrawania, konstruktor musi jednocześnie aktualizować pliki płaskie, jakie przygotował dla technologa obróbki blach. Aby temu zapobiec, stworzyliśmy opcję, która pozwala na wczytanie pliku złożenia z dowolnego systemu 3D i poprzez wybranie jednej opcji, RADAN automatycznie rozpoznaje materiał detali, grubość oraz ilość części w złożeniu.

Import części

Następnie rozgina je według tabeli gięć i wczytuje do listy nakładania. A tu już w trybie automatycznym narzucamy technologię obróbki i generujemy kod NC na wybraną maszynę. Jeśli aktualizacji podlega jakaś cześć, konstruktor nie musi już aktualizować wielu plików płaskich, tylko od razu przesyła złożenie 3D i dalej technolog sam obrabia elementy

Okno nakładania